Tatranská mliekareň, a.s. Kežmarok

Tatranská mliekareň je situovaná v blízkosti najvyššieho pohoria na Slovensku - Vysokých Tatier. Nachádza sa v meste Kežmarok a dodáva svoje mliečne produkty zákazníkom na Slovensku, v Čechách a Maďarsku.

tami_archiv.jpg

História Tatranskej mliekarne a. s. siaha až do roku 1979, kedy bola v Kežmarku otvorená mliekareň ako súčasť väčšieho koncernu so sídlom v Košiciach. Po roku 1991 sa stala nezávislou štátnou spoločnosťou, ktorá v nasledujúcich rokoch prešla privatizáciou a bola transformovaná na akciovú spoločnosť. História produkcie syra a iných mliečnych produktov však v regióne siaha až do 13-tého storočia.

Tatranská mliekareň vyrába širokú škálu mliečnych produktov, hlavne syry s bielou plesňou, syry s modrou plesňou, čerstvé mlieka, trvanlivé mlieka, tvarohy, dezerty,  kyslomliečne produkty a ďalšie gastronomické výrobky. 

Portfólio produktov TAMI je tak široké, že dokáže uspokojiť široký okruh zákazníkov všetkých vekových kategórií. Veľká obľuba produktov Tatranskej mliekarne je spôsobená excelentnou chuťou ovplyvnenou priaznivým situovaním blízko známeho pohoria.

 

Bio výrobky

bio_produkty_all.jpgTatranská mliekareň si uvedomuje súčastný trend zdravého životného štýlu a vzrastajúci dopyt po bio produktoch, tak našla dodávateľa organického mlieka, s ktorým dokázala spustiť produkciu takéhoto mlieka a syrov. 

 

 

Výrobné vybavenia

znacka_kvality.jpgTatranská mliekareň vlastní najmodernejšie zariadenie schopné produkcie s vysokou kvalitou.

Patria k nim tri výrobné linky pre trvanlivé mlieko, linka pre čerstvé mlieko, ako aj nevyhnutné zariadenie na produkciu syra a tvarohu. Všetky výrobné vybavenia sú umiestnené v jednom areáli." Manažment Tatranskej mliekarne v blízkej budúcnosti plánuje ďalšiu modernizáciu produkcie syrov, špeciálne modrých syrov a syrov s bielou plesňou, kvôli ich rastúcej popularite.

 

Ocenenia a certifikáty